Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies -  dowiedz się więcej.

Płatności elektroniczne

Płatności w sklepie windowsy.pl realizowane są poprzez elektroniczny system płatności eService.

Międzynarodowy Certyfikat PCI DSS

Elektroniczne płatności eService posiadają certyfikat PCI DSS (skrót z ang. Payment Card Industry Data Security Standard), będący światowym standardem ustalonym przez organizacje finansowe w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz informacji związanych z ochroną danych osobowych. Zgodnie z wymogami PCI DSS oraz organizacji płatniczych, wszystkie przedsiębiorstwa i firmy przechowujące, procesujące lub przesyłające dane posiadaczy kart płatniczych powinny spełniać rygorystyczne standardy bezpieczeństwa.

Spełnienie wymogów PCI DSS oznacza, że dane przetwarzane we wszystkich punktach akceptacji takie jak: dane karty oraz numery PIN są szyfrowane, przesyłane i przechowywane z zachowaniem odpowiednich procedur i standardów. Minimalizuje to ryzyko dokonania oszustw zarówno dla właściciela karty jak i punktu przyjmującego płatność.

Bezpieczeństwo transmisji danych

Transmisja danych na w eService odbywa się za pośrednictwem certyfikatu typu TLS 256 bitów (certyfikat TLS 1.2.), który zapewnia najwyższy standard bezpiecznej komunikacji.

3D-Secure

Visa, MasterCardTechnologia 3D-Secure, z której standardowo korzystamy podczas obsługi płatności, pomaga nam w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa transakcji internetowych. Polega ona na odpowiedniej weryfikacji kart płatniczych przed ich użyciem, podczas której posiadacz karty przy pomocy specjalnego hasła potwierdza swoją tożsamość.

System ten jest standardem zabezpieczenia transakcji poprzez identyfikację właściciela karty przy użyciu dodatkowego, najczęściej jednorazowego hasła wygenerowanego przez TOKEN lub otrzymanego za pomocą wiadomości SMS. Aby uniemożliwić podejrzenie, hasła tego nie używa się przy transakcjach wymagających fizycznej obecności karty, stąd nigdy nie jest ono identyczne z kodem PIN.

Sklep, który umożliwia identyfikację posiadacza karty w usłudze 3DS, jest chroniony przed skutkami ewentualnych transakcji oszukańczych, niezależnie od tego, czy karta, którą dokonano zapłaty jest zarejestrowana w 3DS, czy też nie.

Płatności eService